TÜ Ideelabor tõmbas ettevõtlushooajale joone alla äriideede konkursiga Kaleidoskoop

Eelmisel reedel, 19. mail toimus Tartu start-up-keskuses SPARK Lõuna-Eesti suurima äri- ja projektiideede konkursi Kaleidoskoop finaalvõistlus, kus selgitati välja selle semestri parimad noored ettevõtjad. Peaauhinnad pälvisid Ideelabori STARTER programmi vilistlane WillDigital, kes pakub digitaalse vara haldamise teenust, ja õpilasfirma Klapp, mis lahendab igavikulist sassis kõrvaklappide probleemi.

Kaheksandat korda toimunud konkursi Kaleidoskoop finaalvooru pääsesid kümme väga erinevat ideed - finalistide seas leidus nii sotsiaalse kui ärilise suunitlusega projekte, tudengi- ja õpilasfirmasid, eestlaste ja välistudengite tiime.

Idufirma GoWorkaBit asutaja ja Kaleidoskoobi žüriiliikme Kei Karlsoni meelest oli osalejate seas tiime, kelle puhul paistis kaugele, et nad on oma idee põhjalikult läbi mõelnud. „Mõni idee oli lausa nii terviklik, et saadaks kohe investorite juurde pitchima. Puhas rõõm on näha, et noored nii ettevõtlikud on!“ kiitis Karlson.

Välja anti kaks peaauhinda. Esimese neist - võimalus võistelda Helsingis JA Europe Enterprise Challenge tudengifirmade võistlusel - pälvis äsja Ideelabori STARTER programmi lõpetanud WillDigital.  Teine peaauhind läks Õpilasfirmale KLAPP, kes sõidab Soome suurele ärifestivalile SHIFT. Lisaks jagati finalistidele hulgaliselt eriauhindu, nende seas Tartu Linnavalitsuse eriauhind, Ökoinnovatsiooni eripreemi ja pääsmed start-up-üritustele Latitude59 ja sTARTUp Day.

Peaauhinna pälvinud WillDigitali asutaja Denis Kovalenko jaoks tuli taoline tunnustus üllatusena: „Tulin siia täiesti ilma ootusteta, lihtsalt kogemust saama, peaauhind oli minu jaoks tõesti üllatus!“ Ukrainast pärit tarkvaratehnika magistrant, kes äsja Ideelabori STARTER eel-inkubatsiooni läbis, kinnitab, et Ideelabor on suurepärane koht oma ideele elu sisse puhumiseks: „Olen WillDigitaliga jõudnud palju kaugemale, kui eeldasin, ning tean praeguseks täpselt, mida teha, et projekt järgmisele tasemele viia.“

Kaleidoskoop on TÜ Ideelabori korraldatud Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede konkurss. Sel aastal võttis võistlusest osa üle kahekümne tiimi, finaalvooru SPARKi lavale pitchima pääsesid 10 parimat. Finaali žüriisse kuulusid TÜ ettevõtluse õppejõud Tõnis Mets, Goworkabiti kaasasutaja ja personalijuht Kei Karlson, Alo Lilles Tartu linnavalitsuse ettevõtlusosakonnast ja rahvusvahelise kogemusega start-up-mentor ja investor Yrjö Ojasaar.

Ürituse toimumist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo: Maret Ahonen, TÜ Ideelabori juht, 5225910, maret.ahonen@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp